Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Aydınlatma Sistemleri

aydinlatma sistemleri
Şubat 19, 2017

Aydınlatma Sistemleri

Işık bizler için hayattır. Yaşamımızın neredeyse her alanında ışık vardır. Işık bizlerin temel  gereksinimlerimizden biridir. Görebilmemiz için ışığı aktif olarak kullanmamız gerekmektedir. Doğal ışık kaynaklarının bize yetmediği zamanlarda ise işin içine yapay ışık kaynakları, yani aydınlatma sistemleri girmektedir.

Aydınlatma sistemleri insanların sadece fiziksel ihtiyaçları için gerekli değildir. Bunun yanında insanların ruh hâli de bulundukları ortama göre değişim gösterebilmektedir.  Kimi insan sarı ışıktan hoşlanırken kimi insan ise parlak beyaz ışıktan hoşlanmaktadır. Bazıları parlak ışıkta daha iyi çalışabilirken, parlak ışık bazı insanların ise başını ağrıtmaktadır. Her insanın aydınlatma tercihleri farklılık göstermektedir. Aydınlatma sistemleri, kişilerin üretkenliğini, mutluluğunu ve huzurunu etkilemektedir. Bu yüzden aydınlatma sistemindeki tercihlerin doğru yapılması gerekmektedir.

Kişinin bulunduğu yere göre aydınlatma ihtiyacı da değişmektedir. Eğer ki bir çalışma ortamı içinde bulunuyorsa ve netlik sağlanması gerekiyorsa daha yüksek ama rahatsız etmeyen ışıklar kullanılmalıdır. Fakat kişi evindeyse ve çalışmadan dinlendiği bir odadaysa, loş bir ışık dinlenmesine yardımcı olacaktır. Aydınlatma sistemi, çocuk odasında kullanılıyorsa da daha çocuksu ışıklar ve renkler kullanılabilmektedir.

Aydınlatma sistemleri üzerinde artık büyük çalışmalar yapılmaktadır. Eskisi gibi birkaç avize, ampul ya da floresanla işler halledilmemekte, kişiler tercihlerini modern yapılardan yana kullanmaktadır.  Ayrıca aydınlatma sistemi denildiğinde tavanın ortasında bulunan ve oramı aydınlatan cisimler akla gelmemelidir. Aydınlatma sistemleri artık istediğiniz her yere, her şekilde yapılabilmektedir. Yerden aydınlatma yapabilirken, aynı zamanda duvarlardan da aydınlatma yapılabilir. Bunun yanında başlı başına aydınlatma malzemeleri alınarak da kullanılabilir.

Aydınlatma sistemlerinin sıva altı, sıva üstü, ray tipi, grid tipi, yüksek tavan, bant tipi, ayaklı, duvar montaj gibi birçok çeşitleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra aydınlatma sistemleri resimlerle de birleştirilebilmektedir. Duvarınıza yapacağınız gökyüzü resimli bir aydınlatma size daima güneşin altında oturuyor hissi verecektir. Bunun tam tersi olarak gece temalı bir aydınlatma seçerek de bütün gece yıldızların altında oturmanız mümkün olmaktadır. Sizlere bütün bu seçenekleri değerlendirip, hangisini istediğinize karar vermek ve sonrasında da Full Tadilat ekibine haber vermek düşmektedir. Ful Tadilat, aydınlatma sisteminizi istediğiniz hale getirecektir.