Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Bahçelerde Koltuk Kullanımı Hakkında Birkaç Detay

bahcelerde koltuk kullanimi hakkinda birkac detay
Şubat 15, 2017

Bahçelerde Koltuk Kullanımı Hakkında Birkaç Detay

Bahçeli evler için vazgeçilmez olan koltuklar günümüzde epey bir değişim göstermekte… Hava koşulları göz önünde bulundurulunca artık ihtiyaç gereği su geçirmeyen ve daha dayanıklı koltuk modelleri revaçta bulunmakta.  Bahçe koltuk tasarımları önceki senelere nazaran daha ön planda olup, gelecekte de bu artış hızla sürecek gibi görünüyor. Şayet evlerinizin bahçelerinde kullanmak amacıyle ilk defa koltuk tercihinde bulunacak iseniz birkaç mühim detayı göz önünde bulundurmanızı tavsiye edeceğiz. Bu detayların başında ise açık alan olan ev bahçeleri için tercih edeceğiniz bahçe koltukları tasarımlarından öncelikli olarak suya ve yıpranmaya dayanıklı olanları seçmeniz gerekecek.  Bahçe koltuk tasarımları geniş yelpede üretildiğinden, bahçe koltuk tasarımları arasından tercih edeceğiniz bahçe koltuklarının dayanıklı ham maddeden üretilmiş olmasına zen göstermeniz gerekecektir.

Bahçeler için koltuk modelleri yelpazesinde çokça tasarımların bulunduğu bir dünyayla karşılaşacaksınız. Bu koşullarda pratik kullanımlı, katlanıp saklanabilen mobilyalar mevcuttur. Şayet, farklı olarak açık değil de kapalı bir bahçe alanınız için mobilya seçme lüksünüz bulunmaktaysa, bahçe mobilyalarında konforun yanı sıra şıklığın da ön planda görüldüğü pek çok bahçe mobilyaları seçeneği mevcut. Evlerinizin bahçeleri için rahatlığı n planda tutuyorsanız şezlong tasarımında ağaç koltukları tercih edebilirsiniz. Tabi ağaçlara kıyabilirseniz .. Minden dizilerek kullanabileceğiniz bu şezlonglar doğal hava koşullara karşı uzun yıllar dayaynıklılık gsterebiliyor. Öte yandan bu bahçe mobilyalarının temizlenmesi de oldukça zahmetsiz.

Bahçe koltuk takımları her sene bir önceki yıllardaki gibi bugün de mevsim koşullarının etkisini taşımakta. Bahçelerde kullanımı tercih edilen bahçe koltukları, masa ve iskemleleriyle bir takım halinde hoş bir görünüm ortaya çıkarırken bahçe koltuklarının asıl önemli detayı tasarımda gizlenen sağlam iç iskeletleridir. Üstelik günümüzde pek çok mobilya firması metal gövdeye ağaç giydirme tekniğini uygulayarak daha dayanıklı ve çokça sağlam mobilya gövdeleri elde edebilmektedir. Böylece yıpranma ihtimali olan ağaç gövdesinin altındaki metal gövde sayesinde mobilyalar ve siz güvendesiniz. Bu durumda insan elbette düşünmeden edemiyor; daha dayanıklı metal varken neden ağaçlara kıyalım? Göz zevki ve lüks… Ahşabım o muhteşem görüntüsü halbuki yeşil yapraklarıyle yaşayan bir canlıda; ağaçta güzel…