Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Cafe tadilatında nelere dikkat edilmeli?

cafe tadilatinda nelere dikkat edilmeli
Şubat 17, 2017

Cafe tadilatında nelere dikkat edilmeli?

Yeni tarz cafe dekorasyonu hakkında ip uçları;

Yeni bir cafe açmak istiyorsunuz ya da mevcut cafenizde modern değişiklikler yapmak istiyorsanız, tadilata başlamadan önce yapmak istediğiniz değişiklikler ve tasarım için ön araştırma yapmalısınız.

Cafe tadilatı için olmazsa olmazların başında müşterilerinize “ev ortamı” sağlamak geliyor.

Eşinizle dostunuzla keyifli sohbetler eşliğinde, dünya mutfaklarından seçilmiş lezzetleri tattığınız cafeler artık eviniz kadar rahat. Sıcak atmosferleri ve modern dizaynları ile müşteri memnuniyetini esas alan yeni tarz cafeler, profesyonel hizmet anlayışları ve hızlı servisleri ile de farklarını hissettiriyorlar. Siz de böyle bir yere sahip olmak istiyorsanız mutlaka işin uzmanlarından yardım almalısınız.

İçindeki herkesi evinde hissettiren atmosfere sahip yeni tarz cafelerde; yüksek tavan, yüksek pencereler, endüstriyel dekorasyon hakimiyeti ve farklı tarzların bir arada kombinleme özelliği göze çarpıyor.

Yeni tarz cafe dekorasyonlarının olmazsa olmazı metal eşyalar. Metal sarkıt aydınlatmalar, metal duvar saatleri, ferforje aksesuarlar cafelerin ayrılmaz parçaları.

Yeni tarz cafe dekorasyonlarında; farklı kişiliklerdeki müşterilerin tamamına kendilerini rahat hissettirecek bir tema bulmak işin en zorlu kısmı. Retro, vintage ya da modern tarz dekorasyon objelerini bir arada kullanarak eklektik bir tarz ortaya koymak en doğru tercih olacaktır.

Cafe dekorasyonlarında en önemli nokta dikkat çekici olma özelliğidir. Rahatlık ve huzur da diğer önemli özelliklerdir. Rahat yemek yiyebileceğiniz, arkanıza yaslanıp kahvenizi yudumlayacağınız esneklikte koltuk ve sandalyeler, yüksekliği ile sizi yormayan masalar cafelerde büyük önem taşımaktadır.

Mobilya ve duvar rengi uyumuna özen göstermelisiniz. Masaların üzerinde bulunan dergiler ve broşürler, misafirlerin daha uzun vakit geçirmesini sağlarken, sıkıldıkları anda da farklı uğraşlar ile mekanda kalmalarına da yardımcı olmaktadır.

Fark yaratın!

Eğer bir cafe açmayı düşünüyorsanız her zaman farkı yakalamak zorundasınız. Cafe tadilatına başlamadan önce; özgün fikir oluşturabilmek için birçok mekanı incelemeli ve sizin fikirlerinizi yansıtan dekorasyon fikirlerini uygulamalısınız.

Cafe alanları içerisinde dekorasyonun nasıl uygulanması gerektiği çok önemli bir konudur. Hem cafe alanını daha etkili kılacak hem de daha kolay bir kullanım alanı sunacak dekorasyon uygulamaları gerçekleştirilmelidir. Cafe dekorasyonu nasıl olmalı konusunda estetik ve fonksiyonel özellikler bakımından dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır.

Cafe alanında sadece tasarıma önem verip işlevsel özellikleri geri planda tutmak doğru değildir. Cafe içerisinde yer alacak oturma alanları arasındaki geçiş rahatlığına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Cafe içerisinde mobilyalar ve renk seçimi dekorasyonun en önemli konularını oluşturur. Mutlaka ahşap ağırlıklı ve canlı renkler ile zenginleştirilmiş mekanlar yaratılmalıdır. Loş bir cafe ortamı oluşturmak istiyorsanız daha koyu renkler ile birlikte toprak tonları ve koyu ahşap renkli mobilyalar tercih edilebilirsiniz. Sade bir mobilya seçiminde hareketli döşemeler seçilmelidir. Göz yoracak bir dekorasyon fikrinden kesinlikle kaçınmalısınız. Elektrik tesisatında uzman kişiler ile çalışmalısınız.

Cafelerde pastel tonlarını kullanın

Pastel tonları özellikle kış aylarında insanlara sıcaklık ve huzur hissi vereceği için cafenizde kullanacağınız oturma alanlarında kahverengiler ve sütlü kahveler oldukça sıcak duracaktır. Ancak bu konuda tek rengi kullanmamalısınız. Farklı ancak birbirini tamamlayan pastel tonlarını kullanabilirsiniz. Hem farklı bir ambiyans yaratmış olursunuz hem de cafenizde dinlenmek isteyen insanlara sıcak bir ortam sağlamış olursunuz.

Duvar tasarımları oldukça önemli bir dekorasyon sorunudur. Dümdüz boyalı duvarlardan ziyade dekoratif taşlarla bir tarz ya da kişilik kazandıracağınız duvarlar insanlar üzerinde farklı bir etki bırakacaktır. Pütürlü taşlar kullanılabileceği gibi kullanacağınız pastel tonlarına sokak havası yaratacak bir tarzda uygulayabilirsiniz.

Hitap edilen müşteri profilinde yaş da önemli bir kriterdir. Renkler yaş grubuna göre de seçilebilir. Cafeniz gençlerin sıklıkla geldiği bir ortam olacaksa o zaman yapmanız gereken mutlaka zıt renkler kullanmak olmalı. Ağır renklerden ziyade zıt renkler gençlerin enerjilerin enerji katacaktır. Genelde renkli koltuklar ve masalar duvarlarda ise onlara hitap edecek tablolar kullanılabilir. Bir önceki yazımız olan ofis tadilatı nasıl olmalı yazımızı buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.