Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Çatı Aktarma Ve Çatı İzolasyon Yöntemleri

cati aktarma ve cati izolasyon yontemleri
Şubat 08, 2017

Çatı Aktarma Ve Çatı İzolasyon Yöntemleri

Çatı, muhakkak ki evinizin önem taşıyan bir kısmıdır.

Çatı, muhakkak ki evinizin önem taşıyan bir kısmıdır. Özellikle kış aylarında kar ve yağmur suları gibi dış kaynaklı suların çatılardan geçip evlerinize sızmasını önleyen, ayrıca yaz aylarında da evlerinizi güneş ısısından koruyan yerlerdir. Bu nedenledir ki, çatı kaplamada özen gerektiren faktörler çokçadır ve de önemlidir. Bir çatının stabil ve değişken hava şartlarına karşı yüksek dayanıklılıkta inşa edilmesi, kondurulduğu evin dolayısıyle ev sahibi olan sizlerin hayatına pek çok sühulet katar.

Bu hususta çatıların yapımında özen gösterilmesi gereken hususlar ve çatı aktarmasının bazı izolasyon yöntemleri vardır:

Çatı Aktarma İzolasyon Yöntemleri Çatı aktarma izolasyonu beş basamakta uygulanır; Çatı İzolasyonu Kiremit Kontrolü, Çatı İzolasyonu Su Yalıtım Örtüsünün Değişmesi, Çatı İzolasyonu Çatı Taşıyıcılarının Dayanıklılığının Atırılması, Çatı İzolasyonu Gizli Baca Ve Dere Kulesi.

Bu kontrollerin hemen sonrasında çatıdaki su yalıtım örtüsü kaldırılıp, bunun yerine yeni bir su yalıtım örtüsü serilmek suretiyle konur. İşlem sonrasında çatı taşıyıcı malzemeler denetlenerek, değiştirilmesi gerekli olanlar değiştirilir. Sonraki işlem olarak, çatıda var olabilecek gizli dere(ler) var ise, su toplama yöntemi ile yağış ile oluşan suların içeriye sızması engellenir. Son aşama ise baca çıkışlı evler için geçerlidir. Bu adımda eğer evde baca çıkışı var ise, çatıdan borulara su sızmaması amacıyle gerekli çatı kaplamaları uygulanır.

Çatı Yaparken Göz Ardı Edilmemesi Gereken Hususlar

Çatı yapımında yadsınamaz öneme sahip olan ilk unsur bölgenin iklim koşuludur. Yağış miktarı fazla olan bölgeler için teras çatı modeli tercih edilmelidir. Böylece çatıdaki eğimler yardımıyle yağmur, kar gibi dış etkenlere bağlı su birikintileri çatıda birikmeyecek, direk aşağıya düşecektir. • Günümüzde çokça tercih edilen hafif çatı modelleri kullanışlı olmalarının yanı sıra, uygulama açısından da pratik ve hesaplıdır. • Çatı yapımında dikkat edilmesi gerekli bir diğer husus ise, izolasyondur. Özellikle eğimli çatılar söz konusu ise, çeşitli çatı kaplamalarıyle su izolasyonu uygulanmalıdır. Çatılar için yine bu hususta, evlerde ısınma probleminin ortaya çıkmaması adına; ısı izolasyonu da önem teşkil etmektedir.

Çatı Yapımı amacıyle tercih edilecek tadilat firmaları da, dış cephe ve çatı uygulama malzemelerinin kalitesine dek önem teşkil etmektedir. Bundan ötürü çatı yapımı, sağlıklı araştırmalar sonrasında işin ehli kişilere ve kaliteli tadilat firmalarına teslim edilmelidir. Bu şekilde zaman ve bütçe sarsıntısı yaşamadan, profesyonel bir dokunuş için Full Tadilat Dış Cephe ve Çatı Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.