Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Dış Cephe ve Çatı İzolasyonları

dekorasyonda aydinlatmanin onemi
Şubat 24, 2017

Dış Cephe ve Çatı İzolasyonları

Son yıllarda ülkemiz tasarruf yapma girişimlerinde bulunmaktadır. Bu girişimler hem dünya hem ülkemiz hem de bizler açısından çok önemli adımlardır. Dış cephe mantolamaları bu önemli adımlardan sadece biridir. Bu girişimlerin bir parçası olan mantolama zorunlu bir hale getirilmiştir. Bütün yapıların mantolama ve izolasyon işlemlerini halletmeleri gerekmektedir. Bu dış cephelerde güzellik sağlamasının yanı sıra evlerin de daha kolay ve çabuk ısınmasını sağlayacak bir yöntemdir. Mantolama sonucunda evlerde yarı yarıya bir ısınma zorluğu görülecek ve ısınmak eskisinden daha kolay ve hesaplı hale gelecektir. Bu zorunluktan kaçış olmamaktadır. Her eve, apartmana, yapıya mantolama zorunlu şart olarak getirilmiştir. Bu süreç 2017 yılında son bulacaktır. Mantolama ile hem ısı ücretlerinde azalma görülecek hem de kullanılan yakıt azalarak, tasarruf sağlanmış olacaktır.

Mantolama ve izolasyon sadece evleri sıcak tutmak için var olan bir yöntem değildir. Kış aylarında evi dışardaki soğuklardan korurken, yaz aylarında ise evinizi soğuk tutmayı kolaylaştıracaktır. Yaz aylarında klimanın kullanılıp kullanılıp yeterli soğuğun sağlanamamasının en büyük sebeplerinden biri ısı alışverişidir. Dışarıdan gelen sıcak hava, klimanın evinizi soğutma süresini uzatmakla kalmayıp bir de daha fazla elektrik harcamanıza sebep olacaktır.

Mantolama ve izolasyon yapmak, bunca tasarrufunun yanında iyice araştırılması gereken bir yöntemdir. Piyasada çok fazla fiyat dönmektedir ve bu fiyatların hepsi birbirinden çok farklıdır. Bu yüzden iyice araştırılması gerekmektedir. Her çok para verildiğinde iyi işle karşılaşılmayacağı gibi, her az para verildiğinde de vasat işlerle karşılaşılmamalıdır. Bu araştırmalarda işini iyi ve uygun yapan ekiplerle anlaşma sağlanmalıdır.

Çatı yalıtımı da dış cephe işlemleri kadar yapılarımız için önem arz eden bir konudur. Çatı yalıtımı yapılmadığı sürece mantolama ve izolasyon tam olarak etkisini gösteremeyecektir. Bu yüzden çatı yalıtımı da binamız için olmazsa olmaz özelliklerden biri olmaktadır. Binalar çatı kısmından da oldukça soğuk alabilmektedir. Çatıları yapılamamış binaların kış aylarında çok soğuk ya da yaz aylarında çok sıcak olduğunu görürüz. Bu faktörler mantolama, izolasyon ve çatı yatılımı birbirinden ayrılamaz bir üçlü haline getirmektedir. Fulltadilat olarak 40 yıldan uzun firma geçmişimiz ve tecrübemizle dış cephe mantolama ve çatı izolasyonlarınızı talip oluyoruz.