Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Ev Tadilatında Nelere Dikkat Edilmeli?

dekorasyonda aydinlatmanin onemi
Şubat 21, 2017

Ev Tadilatında Nelere Dikkat Edilmeli?

Tadilat işi dışarıdan kolay gözükse de bir o kadar riskli ve hayati öneme sahiptir. Tadilata başlamadan önce dikkat etmemiz gereken güvenliktir. Tadilat işi ile uğraşıyorsanız kesinlikle kendiniz ve çevreniz için güvenlik önlemlerini almanız gerekir.

Tadilata başlamadan önce koruyucu gözlüğünüzü, eldivenlerinizi ve tulumunuzu giymeyi unutmayın. Çevrenizdekiler için evde tadilat olduğunu belirten levhalar veya alanın tehlikeli olduğunu belirten şeritler çekerek çevredeki insanların bu alana girmesini engellemelisiniz.

Tadilat işine başlamadan önce projenizi en az 2 veya 3 kere gözden geçirmelisiniz. Projenizde yaptığınız küçük bir hata, ölçü hatası veya unuttuğunuz bir detay ilerleyen aşamalarda sizlere sıkıntı çıkarabilir.

Tadilat aşamalarını takip ederken bir sonraki aşamaya geçmeden önce kesinlikle yapılan işlemleri test ederek kontrol etmelisiniz.

Ev tadilatında sıralama nasıl olmalı?

Ev tadilatı dikkat gerektirir. Tadilat listesinde, yıkım ve onarım gerektiren işler öncelikli olarak listelenmeli, dekorasyona göre yapılması gereken basit işler ise ikincil olarak yer almalıdır. İç cephe ve dış cephe boya işlemlerimiz ise mümkünse en son sıralara bırakılmalıdır.

Tadilat listesinde yer alan işlerin piyasa fiyatlarını araştırmalı, malzeme ve işçilik fiyatları hakkında bilgi edinmelisiniz. Hedefiniz, bütçenize göre mümkün olduğunca kaliteli malzeme ve işçilik ile tadilatınızı yaptırmak olmalıdır.

Ev tadilat işlemlerinde iş planlaması size nakit ve vakit kazandıracaktır. İş planlamanız ne kadar iyi olursa tekrar tekrar aynı işlemleri yapmak zorunda kalmazsınız.

Ev tadilatı için yapılması gerekenler?

Ev tadilatına başlamadan önce çok ilk olarak kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Yaşanılan tecrübelerden ders almak, daha sonra pişmanlık yaşamamak ve doğru firma seçimi yapabilmek için ev tadilatını kesinlikle aceleye getirmemelisiniz. Tadilat süresince nerede ve hangi koşullarda konaklayacağını planlamalısınız.

Ev tadilatlarında çıkabilecek ekstra işleri maalesef planlamak mümkün değildir. Ev tadilatları esnasında ortaya çıkabilecek öngörülemeyen masraflar için belli bir bütçe ayırmalısınız.

Ev tadilatlarında doğru malzeme seçimi çok önemlidir. Banyo, lavabo ve küvetinde malzeme seçiminin doğru yapılması, mutfak ve banyo yerlerinde kullanılacak malzemenin cinsinin ve renginin seçimi, daha sonraki süreçte evin temizliğinde büyük fark yaratacak kararlardır.

Evin içindeki elektrik tesisatını doğru planlamak daha sonraki kullanım kolaylığı ve kablo görünümü açısından büyük önem taşımaktadır. Yoğun kullanım alanlarındaki elektrik prizlerinin sayısını fazla tutarak, yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Tadilat esnasında gerekli olacak tüm malzemeleri önceden sipariş etmelisiniz. Aksi takdirde, bazı malzemeler için aylarca beklemeniz gerekebilir ve tadilatı bitmemiş bir evde geçirilen her ekstra gün çok yıpratıcı olabilir.

Ev tadilatını yapacak firmayı bulmak için ciddi bir ön araştırma yapmalısınız. Hatta mümkünse referansları ile görüşmelisiniz.