Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Evde mor rengin enerjisi

bahcelerde koltuk kullanimi hakkinda birkac detay
Şubat 19, 2017

Evde mor rengin enerjisi

Her rengin bir enerjisi olduğunu biliyor muydunuz? Mor renk, her ne kadar soğuk renk ailesinden gelse de ev dekorasyonlarında sağladığı dengeleyici bir özelliği vardır.

Evinizde mor renk kullanmak istiyorsanız öncelikle nasıl bir tema üzerine gideceğinize karar vermelisiniz. Ana renginiz mi mor olacak yoksa vurgulayıcı renk olarak mı moru kullanacaksınız?

Eğer evinizde çarpıcı bir görüntü istiyorsanız tamamlayıcı olarak canlı ve parlak mor tonlarını kullanarak istediğiniz etkiyi yakalayabilirsiniz. Temel renginiz mor olacaksa tek bir tonda sabit kalmak yerine, morun farklı tonlarını kombine ederek daha ferah ortamlar elde edebilirsiniz.

Mor rengin anlamı nedir? Kraliyet ve asalet kavramları ile özdeşleştirilen mor renk; kırmızının enerjisi ile mavinin kararlığını bünyesinde birleştirmektedir. Mor renk, ruhsal açıdan canlandırıcı bir etkiye sahiptir.

Mor rengin özelliği nedir? Mor renk, zihni ve sinirleri sakinleştirmektedir. Mor renk, kişileri yaratıcılığa teşvik ettiği gibi ruhsal ve fiziksel dengesizliği de ortadan kaldırır. Mor renk ile modern dekorasyonlar yaratarak evinizde etkileyici bir hava yakalayabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda mor rengin faydaları?

Renklerin hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. Renkler sayesinde dinamik, heyecanlı, karamsar hatta mutlu olabiliriz. Mor renk; ruhsal enerjinin artmasını ve psikolojik olarak rahatlamayı sağlamaktadır. Mor renk ayrıca gücü, lüksü ve tutkuyu sembolize etmektedir. Ev dekorasyonunda mor renk kullanımı gün geçtikçe artıyor. Mor renk ile evinizin her alanına zenginliği ve zarafeti taşıyarak oldukça etkileyici bir hava yaratabilirsiniz.

Mor renk hangi renkle kullanılır? En çok sorulan soruların başında mor rengin hangi renkle kullanılması gerektiğidir. Mor renk beyaz mobilyalarla kullanılacağı gibi altın, gümüş veya bakır renkleriyle pudra pembesi ve yeşil ile kombinlenebilir.

Evde mor renk kullanmak zor bir karar olsa da özellikle romantik ve nostaljik hisler uyandırdığından yatak odalarında kullanılması önerilir. Beyaz renk ile moru birleştirirseniz, çok daha etkileyici ortamlara sahip olursunuz. Gri ve siyah renkler ise her zaman mor renk ile mükemmel uyum yakalarlar.

Evde mor rengin etkisi? Evde mor rengin etkisi çok fazladır. Mor, bağlılık, saygınlık, bilgelik, gizem ve sihir anlamlarını taşımaktadır. Koyu mor renk tercih edilmesi, üzüntü ve hayal kırıklığı hislerini çağrıştırabilir. Parlak mor kullanımı ise göz alıcı renklerle birleştiğinde olumsuz etki yaratabilir.

Dekorasyonda mor renk kullanımı nasıl olmalı?

Mor rengi duvarlarınızda, aksesuarlarda, perde ve halınızda kullanabilirsiniz. Beyaz veya açık renkli bir dekorasyonda morun en parlak tonunu kullanarak tüm dikkatleri bu alana çekebilirsiniz. Yatak odasında duvar renginiz mor olabilir veya sadece yatak örtünüzü mor seçebilirsiniz. Morun fazlası, beraberinde kötü etkileri de getirebilir.

Mor, kendi içinde çok fazla renk grubuna ayrılmaktadır. Pembe, mürdüm, lila gibi tonlar morun renk paletinde olan tonlardır. Moru kullanırken, etkisini yumuşatmak için diğer renkleri karıştırmak gereklidir.

Dekorasyonda mor ve tonlarını kullanmayı istiyorsanız, dengeyi iyi kurmalısınız. Ev dekorasyonunda fazla mor kullanımı evi boğucu duruma getirebilir. Evinizin dekorasyonunda mor renk çiçekler, mor renk mumlar, mor renk duvar kağıdı, mor renk abajur ve mor renk duvar saati kullanabilirsiniz.