Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Evlerin Kışlık Misafirleri

evlerin kislik misafirleri
Şubat 01, 2017

Evlerin Kışlık Misafirleri

Kış aylarının gelişini sadece havadan değil, ev içerisinde kullanılan eşyaların farklılık göstermesiyle de anlayabiliriz. Yazın kullanılan ince eşyaların yerini kış aylarında kalın kumaşlı eşyalar alır. İçinizi ısıtmaya görüntüleri bile yeter.

Mevsime göre ev içerisinde kullanılan aksesuarlar da farklılık gösterir. Yaz aylarında tercih edilen ince kumaşlar, açık renk ev tekstil ürünleri kış aylarında bir dahaki yaz kullanılmak üzere dolaptaki yerlerini alırlar. Onun yerine görüntüleriyle ısıtan, dokunduğunda sıcaklığı ile etkisi altına alan ev tekstil ürünleri ve aksesuarları yerlerini alır.

Kış Aylarının Kadim Dostu

Söz konusu ev tekstil ürünleri olduğunda akla ilk gelen kumaş türüdür kadifeler. Yumuşacık oluşu sebebiyle koltuktan tutun da, perdeye kadar mümkün olan her yerde kullanılır. Kadife kumaşlar, özellikle bir mekanda odak noktası yaratmak ve dikkat çekmek için tercih edilebilecek uygun bir dekorasyon malzemesidir. Perde, döşemelik ve yatak örtüsü kumaşı olarak tercih edilen kadife kumaşlar evin hemen hemen her yerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Koltuklara Kışlık Şal

Kış denildiğinde akla gelen ikinci ürün ise yünlerdir. Senenin trendi el işçiliği olduğunu düşünürsek koltuk şalınızı örmek için kollarınızı sıvayabilirsiniz. Odanın genel dekorasyonunu göz önünde bulundurarak seçeceğiniz bir renkle koltuğunuz için bir şal örebilirsiniz. Gündüz dekoratif amaçlı kullanacağınız şalı, akşamları televizyon karşısında keyif yaparken üzerinize örtebilirsiniz.

Kalın Halılar Geri Dönüyor

Yaz aylarında kullanılan kilimleri eğer hala kaldırmadıysanız elinizi çabuk tutmalısınız. Kilimlerin yerini daha büyük ve daha kalın halılar alıyor. Hem görüntü, hem kullanım açısından daha heybetli olan bu halılar evinizin kış dekorasyonunu tamamlayacak nitelikte.

Kadife Kumaşlara Özel Bakım

Kadife kumaşlar görüntüleriyle şıklık yaratır ancak parlaklığının uzun ömürlü olmasını sağlamak için bakımına özen göstermek gerekir. Hassas bir kumaş olduğu için çabuk kırışır. O yüzden kullanacağınız yer önemli. Ayrıca güneş ışığından da etkilenerek çabuk solar. Mümkün oldukça güneş ışığından korumak gerekir. Temizliği için nemli ve sabunlu bir bez ihtiyacınızı görür. Çamaşır suyu ve deterjan kumaşı çabuk yıpratacağı için uzak durmakta fayda var.