Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Geçmiş Tutkunlarının Vazgeçilmezi Ahşap Dekorasyon

dekorasyonda aydinlatmanin onemi
Şubat 19, 2017

Geçmiş Tutkunlarının Vazgeçilmezi Ahşap Dekorasyon


Ahşap Nedir?

Ahşap, tarih öncesi çağlardan beri insanların yapı yapmakta kullandığı en eski ve en yaygın yapı malzemelerindendir.

Yapı malzemesi olarak değeri

Günümüzde Lamine ahşap teknolojisi olarak adlandırılan yeni bir yöntem, kimi çevrelerde şimdiden ahşabın önümüzdeki yüzyıl için en akla yatkın yapı malzemesi olduğu düşüncesini yaratmıştır.

Ahşap, taşıdığı yüke kıyasla hafif bir yapı malzemesi olup deprem yüklerine karşı sünek davranabilmektedir.

Yapı malzemesi olarak değeri, -insan metabolizmasına uygunluğunun ötesinde- , küresel ısınmaya ve sera etkisine karşı mücadelede taşıdığı önem incelendiğinde daha iyi anlaşılacaktır. Bir yaklaşım, ağaçların ekolojik sisteme zarar vermeden, düzenli biçimde kesilerek kereste üretilmesi durumunda sera etkisinin azalacağı yönündedir. (Vikipedi ‘den alıntıdır).

Neden Ahşap Dekorasyon?

Doğallığının, sıcak ve tanıdık görünümünün, uzun geçmişinin yanı sıra ahşap dekorasyonun diğer tercih nedenlerini sıralayacak olursak, özellikle günümüzde sık sık mobilya değişimine gitmeyen ailelerimiz için ilk neden: ahşap mobilyaların dayanıklılığıdır. İçlerine demir iskelet eklenerek üretimi sağlanan ahşap mobilyalar uzun yıllar kullanılabilir sağlamlıkta olarak görünümünün güzelliği dışında, uzun ömrüyle de bir tercih sebebidir. Diğer tercih nedenlerini sıralayacak olursak ahşap, elbette gün geçtikçe ilgimizin arttığı eski zamanları yaşam alanlarımıza taşıyan güven ve doğallığın yoludur. Ayrıca hem iç mekan hem de dış mekanlar için ahşap dekorasyonun sadeliği, inceliği ve kalitesi tercih edilebilir.

Geçmiş Tutkunlarının Vazgeçilmezi Ahşap Dekorasyon

Ahşabın yaşam alanlarımıza kattığı, eskilerin ve doğallığın sıcak ve tanıdık görünümü, ahşap dekorasyonun yüz yılları aşıp, yeni tren mobilya ve tasarımlardan daha ağır basacağı kaçınılmaz bir gerçek. Bu doğal ve özel ham maddeli, aynı zamanda her çağa uygun ahşap mobilyalarla muhteşem ve her zevke uygun ahşap ev tasarımlarının türetilebilmesi de ahşap dekorasyonun ömrünü uzatmakta.

Daha çok dağ meskenlerinde tercih edildiği bilinse de, günümüzde özellikle nostalji tutkunları yaşam alanlarında, evlerinin tüm odalarında ahşap dekorasyon tercih etmekte.

Siz de ahşabın doğal ve nostaljik havasını evinize katmak isterseniz, ahşap dekorasyon konusunda tecrübesi ahşap kadar uzun yıllara dayanan Fulltadilat ‘ın, klasik ahşap nöblelerine ek olarak yeni trend ahşap dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.