Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Mekan Aydınlatmasında Yalın Dekorasyonun Önemi

tavan arasi izolasyonunun onemi
Şubat 11, 2017

Mekan Aydınlatmasında Yalın Dekorasyonun Önemi

Mekanın m2 si ve aldığı gün ışığına göre aydınlatma seçilmesi en önemli noktadır. Mekana gereğinden fazla aydınlatma yapmak çok güzel bir mekanı estetikten uzaklaştırabilir. Bunun aksine çok sade yalın dekorasyona sahip bir mekanı doğru aydınlatma ile çok daha etkileyici gösterebilirsiniz.

Endirekt aydınlatmalarla genel aydınlatmayı sağlayıp, dekorasyonda odak noktası yaratılmak istenen noktalarda da lokal aydınlatmalar kullanmak en doğru çözümdür.

Banyoların Aydınlatılmasında Spotların Önemi

Genelde banyolar apartman boşluklarına baktığı için en karanlık mekanlarıdır. Bu yüzden aydınlatması çok önemlidir.

Küçük banyolarda tavandan bir noktadan aydınlatmayla çözüm sağlanabilir. Ancak büyük banyolar da ise ortada tek bir aydınlatma yeterli olmaz. Bu yüzden asma tavan yapıp spotlarla aydınlatma sağlamak en iyi çözümdür. Böylece lokal değil de genel aydınlatma sağlanmış olur.

Ayna bölgesinin aydınlatması da çok önemlidir. Kişisel bakım yapılırken güçlü aydınlatmaya ihtiyaç duyulur.  Aynaya bakarken tavandaki genel aydınlatma yüzümüze gölge düşürür. Bu yüzden ayna bölgesinde ya aynanın yanlarından apliklerle, veya ayna üzerinden bir aydınlatma ile lokal aydınlatmayı sağlayabiliriz.