Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul T: (212) 456-7890 info@fulltadilat.com

Yeni Ev Dekorasyonunda Bazı Püf Noktalar

cati izolasyonu nedir
Şubat 08, 2017

Yeni Ev Dekorasyonunda Bazı Püf Noktalar

Yeni bir eve taşınmak herkes için büyük bir heyecandır ancak bu heyecan beraberinde yeni yaşam alanınızı nasıl dekore edeceğiniz ile ilgili endişeleri de getirebilir. Yeni evinizi en doğru biçimde dekore edebilmek için öncelikle ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi belirlemeniz gerekir.

Yeni bir evi dekore ederken tarzınızı yansıtmasına özen göstermeniz eve her adım attığınızda kendi tarzınızın yansıttığını görmek size mutlu edecektir. Üstelik bunun için çok fazla çabalamanıza da gerek yoktur aslında zira ufak dokunuşlar bir evi kusursuz görünüme kavuşturabilir ve kişisel tarzınızı yansıtacak hale getirebilir.

Ev dekorasyonunda önemli olan sizin nelerden hoşlandığınızdır; örneğin televizyonu uzanarak izlemeyi seviyorsanız modern ve büyük bir kanepe seçebilirsiniz ya da pencere önünde kahve içmek vazgeçilmeziniz ise, salon penceresinin önüne kendiniz için sevimli bir kahve içme alanı oluşturabilirsiniz.

Yeni evinizde ferah bir atmosfer yaratmak, daha geniş alanda daha konforlu bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey fazla eşyalardan kurtulmak olmalıdır. Fazla eşyalar evi küçültmekle kalmaz göz hatta ruh yorar, bu nedenle taşınırken gereksiz eşyalarınızın tümünü eski evinizde bırakmanız yeni evinizdeki yaşamınıza daha ferah bir başlangıç yapmanızı sağlar.

Elbette bu evin tamamen objelerden temizlenmiş olacağı anlamına gelmez, az ama keyifli objeler, örneğin mumlar, fotoğraflar gibi objelerle yeni evinize hoş bir ambiyans katmayı başarabilirsiniz.

Tamamen beyaz renkli duvarlar gittikçe demode hale geliyor ve siz de beyaz duvarlar yerine daha canlı renkleri tercih edebilir ya da beyaz duvarlı evinize mutfak dolaplarının kapaklarını, odaların kapılarını çeşitli renklere boyayarak hem estetik hem de canlılık katabilirsiniz.

Mutfak demişken, mutfağınızı da ufak dokunuşlarla hoş bir hale getirebilirsiniz, örneğin hasır sepetler, ahşap mutfak gereçleri gibi hem şık hem de modern detaylar çekici bir mutfak için yeterli olacaktır.

Dekorasyon konusunda en sık yapılan hatalardan biri bahçe ve balkonların ihmal edilmesidir, oysa ki buralar bir evin belki de en keyifli mekânlarıdır. Bahçe ve balkonunuz varsa dış mekân lambaları, bambu bahçe mobilyaları ve tabi ki çiçekler kullanarak buraları da dekore edebilirsiniz.